• Trainers U17-1

    16 apr 2025
  • De jeugdtopsportcommissie is zeer verheugd om te kunnen melden dat de trainersstaf voor de U17-1 voor volgend seizoen bekend is: Rick Slot, Jelle Emons en Dylan Hendriks staan volgend jaar voor de groep!

    Rick Slot staat dit seizoen, in duo, voor de D1 en Jelle Emons en Dylan Hendriks zijn samen verantwoordelijk voor de B3. Alle drie de trainers zijn erg gemotiveerd en klaar voor een nieuwe stap. Dit heeft ertoe geleid dat de drie trainers volgend jaar gezamenlijk aan de slag gaan met de U17-1.

    Het is bijzonder leuk om een groep korfballers en korfbalsters met veel talent te kunnen helpen naar een volgend niveau. Het is mooi om een goede balans te vinden tussen het harde aspect van topsport en het ervaren van plezier in de sport. Beide heb je nodig voor een fantastisch teamgevoel”, zo begint Rick. Dylan vult aan dat hij wel van een uitdaging houdt: “we willen de ploeg echt een stapje verder helpen, ze hebben natuurlijk een lastig seizoen gehad”. Jelle vindt het vooral mooi dat hij kan bijdragen aan de ontwikkeling van spelers: “met een echt team met verschillende spelersprofielen en dus kwaliteiten is er altijd meer mogelijk dan dat er van te voren lijkt. Ik ben heel benieuwd wat wij hierin voor rol kunnen spelen!”

    Jeugdtopsport is ervan overtuigd dat het trainerstrio een mooie combinatie is door de mix van kennis en ervaring. Rick heeft al bij verschillende clubs, op verschillende niveaus, aan verschillende leeftijdscategorieën trainen gegeven. Jelle en Dylan hebben wat minder ervaring als trainer/coach, maar spelen zelf al jaren in de topsportploegen (dit seizoen bereikten zij de play-offs in de strijd om Ahoy met de A1). Met hun huidige ploegen, de D1 en de B3, hebben de coaches dan ook al mooie prestaties neergezet!

    Rick zegt dan ook het volgende over Jelle en Dylan: “Jelle en Dylan zijn enthousiaste korfbaldieren. Wij moeten elkaar nog beter leren kennen en uiteraard naar elkaar toe groeien. Maar met deze kerels die naast hun eigen topsport ook graag training willen geven zit dat qua gevoel wel goed.” Ook Dylan en Jelle zijn heel benieuwd naar de samenwerking. Jelle zegt daar het volgende over: “Ik ben heel benieuwd hoe de samenwerking gaat uitpakken. Dylan en ik weten na 8 jaar topsport een hele hoop van korfbal en hebben een frisse blik op het korfbalspel. We hebben minder ervaring met trainen/coach, maar daar vult Rick ons heel goed in aan.”

    Natuurlijk vroegen we de trainers ook naar verwachtingen, doelstellingen en waar ze het meest naar uitkijken volgend seizoen. Het is mooi om hierin zowel verschillen als overlap te zien. Nog een indicatie voor jeugdtopsport dat het trio elkaar op mooie manieren kan gaan aanvullen!

    Dylan hoopt een ploeg te zien die samen wil werken en verbeteren: “ik hoop op veel vechtlust en samenspel, er met elkaar voor willen werken om in de hoofdklasse te blijven.” Jelle vult aan: “het wordt een moeilijk seizoen. Dit jaar is de B1 laatste geëindigd in de zaalhoofdklasse en volgend jaar zullen we grotendeels tegen dezelfde ploegen en spelers uitkomen. Het wordt dus absoluut moeilijk, maar ik denk zeker dat we komend seizoen beter kunnen. Naast het ontwikkelen van het team en de spelers kijk ik er het meest naar uit om het team voor te bereiden op de belangrijkste wedstrijden. Dat houdt in: informeren over de tegenstander, analyseren, een plan maken, hierop trainen en het uitvoeren.” Tot slot vult Rick aan: “Ik kijk heel erg uit om samen met de groep jongeren een verantwoordelijkheidsgevoel op te bouwen voor het team. Want alleen dan kan je ook stappen maken als individu op het korfbalveld. En dan verwacht ik met het hele team veel plezier te kunnen maken en mooie wedstrijden te kunnen spelen!”

    Jeugdtopsport kijkt uit naar komend seizoen en wenst de trainers veel succes!